O nas

Firma została założona w roku 1960 przez Tadeusza Tlałkę i zajęła się produkcją sprzętu elektroakustycznego wykorzystywanego głównie w obiektach kościelnych i obsługującego uroczystości i wydarzenia kościelne.

Kompletne zestawy nagłaśniające trafiały m.in. do kościołów we Francji, Danii i Włoszech, a przenośne systemy wędrowały wraz z misjonarzami do krajów Misji Św., takich jak Argentyna, Brazylia. Obecnie odbiorcą naszych produktów stały się również kościoły Ukrainy, Białorusi i Litwy.

Firma cały czas doskonali produkowany przez siebie sprzęt wykorzystując doświadczenia zdobyte poprzez lata praktyki i uwzględniając nowości techniczne z tej dziedziny.

Nasze organy to organy elektroniczne o brzmieniu opartym całkowicie na technice cyfrowej, która pozwala na zbudowanie głosów brzmiących identycznie jak głosy w klasycznych organach piszczałkowych. Producent wyszukuje najładniej brzmiące organy piszczałkowe i w oparciu o ich brzmienie opracowuje komputerowo brzmienie organów elektronowych.

Dzięki technologii cyfrowej i zapisie „Sampling Technologie” i rozwojowi RASS (Regenerated Analysed Sampling System) otrzymujemy doskonałe brzmienie. Technika ta jest wzięta z tzw. ASIC (Application Specific Integrated Circuits). Dzięki temu wszystkie registry we współczesnym brzmieniu osiągają swój indywidualny charakter. Organy te są wyposażone w „Multi Chorus Generator”, dzięki czemu osiagany dźwięk jest naturalny.

 Toruńskie Centrum Organowe proponuje szeroką gamę  modeli najlepszych firm światowych w klasycznych  drewnianych kontuarach z ławką i pedałem w ciemnym  lub jasnym odcieniu dębu. Firma jest producentem  kontuarów z cyfrowym układem sterującym klasycznych  organów piszczałkowych. Oferujemy prospekty      piszczałkowe produkowane seryjnie lub na indywidualne zamówienie odbiorcy.